• sapone.shop@gmail.com
 • sapone.shop
+38 (050) 700 13 55 +38 (096) 760 57 48
Наша группа
Следите за нашими обновлениями и новостями в соцсети
Почему мы
 •    
   
  Бесплатная доставка при заказе от 950 грн
 •    
   
  Система накопительных скидок для клиентов
 •    
   
  Отсутствие суммы минимального заказа
 •    
   
  Огромный выбор качественной продукции мировых производителей

Як надовго зберегти запах у милі та косметиці

Мило із додаванням ефірних олій, що не втрачає свій аромат протягом тривалого періоду часу – мрія кожного миловара. Запах ефірних олій у складі мила під час дозрівання та після має здатність поступово втрачати свою інтенсивність. Але вихід є!

Існує декілька факторів, що впливають на вивітрювання запаху:

 • Летучість аромакомпозицій (тут ефірних олій) та їх кількість.
 • Упаковка та умови зберігання.
 • Використання додаткових «фіксаторів» аромату.

Вчимося поєднувати ефірні олії правильно

Ефірні олії по своїй природі летючі. Летючість – це властивість ефірної олії переходити із рідкого стану в газоподібний із визначеною швидкістю. За цією ознакою ефірні олії поділяються на легкі, середні та тяжкі. У парфумерії класифікують олії відповідно до нотного стану: верхні, середні та нижні ноти. Більш детально вивчити види ефірних олій, їх летучість та синергію можна у одній із попередніх статей нашого блогу

«Ефірні олії – як правильно поєднувати? Що таке летючість?»

Швидке вивітрювання в більшій мірі стосується цитрусових та м’ятних ефірних олій. В меншій – квіткових ароматів. Деревні та пряні олії найбільш стабільні.

Для стабілізації аромату використовуються ефірні олії-фіксаторів:

 • Цитрусові ефірні олії (апельсин, лимон, грейпфрут) фіксують за допомогою споріднених олій – лимонграсу чи петітгрейну. Для фіксації також можливе додавання ефірної олії мускатної шавлії.
 • М’ятні олії та олії пряних трав (напр. розмарину) рекомендовано змішувати із ефірними оліями кедру або пачулі.
 • Квіткові ефірні олії фіксують за допомогою олії пачулі або олії розового дерева.

Для створення аромакомпозицій популярною є методика Ш. Прайса. Згідно неї рекомендовано використовувати до п’яти ефірних олій (оптимально 3-5): по одному-два аромати із високою та середньою летючістю та один із низькою.

ЦІКАВО. Для мила з нуля також можна використати такий прийом як «подвійна ароматизація». Покладіть у коробку, де дозріває мило, ватний диск просочений тією ефірною олією, що була використана під час виготовлення. Мило поглинатиме запах та довше залишатиметься ароматним. Періодично ватний диск можна змінювати.

При виготовленні косметичних та ароматичних продуктів, намагайтеся не додавати суміш ефірних олій у гарячу основу, вводьте її на завершальній стадії виготовлення. Якщо у рецептурі присутній віск або похідні смоли – це також забезпечить додаткову фіксацію аромату.

В залежності від бажаного результату, при виготовленні мила вам знадобиться наступна кількість ефірних олій на 1 кг мила:

- легкий запах - від 20 мл;
- середній - до 40 мл;
- інтенсивний - до 50 мл /кг мила.

Додаткові фіксатори запаху

Додатково зафіксувати ефірні олії та інші пахучі суміші можна за допомогою спеціальних фіксаторів аромату. Вони можуть бути як натурального, так і синтетичного походження. 

 • Амбра, мускус, цибет, стиракс, ладан та ін. - натуральні фіксатори, переважно використовують у парфумах преміум класу. Такі фіксатори зазвичай мають різкий власний запах, але при правильній концентрації зможуть не лише зафіксувати аромат, а й додати йому загадкових унікальних ноток.
 • Резиноїд дубового моху - це натуральний ароматичний екстракт, який отримують шляхом екстрагування сировини гарячим етиловим спиртом. Він не лише зафіксує аромат, але й додасть вашому засобу додаткових косметичних властивостей. Цей екстракт відомий своїми антибактеріальними та заживляючими властивостями.
 • Aromafix (Аромафікс) – продукт переробки глюкози (PPG-20 Methyl Glucose Ether), один із найпоширеніших комплексних фіксаторів. Не має власного аромату, змішується із водою, спиртами та більшістю масел та розчинників. Не працює лише із циклометиконом. Окрім фіксації ефірних олій, покращить зволожуючі та тактильні властивості продукту.
 • Бензилбензоат, дипропіленгліколь, диетилфталан та ін. – штучні фіксатори. На відміну від більшості натуральних, вони не мають власного аромату та не впливають на ароматичну композицію.


Забезпечити фіксацію аромату ефірних олій на довший період часу після дозрівання мила можна за рахунок упакування готового продукту в термоплівку або харчову плівку.  Також намагайтеся не зберігати поруч мило із різними ефірними оліями у складі.

Дотримуйтесь цих простих порад, експериментуйте, поєднуйте ефірні олії (звісно ж зважаючи на синергію) і ваше мило буде не лише корисним, але й довго радуватиме чудовим ароматом.

Ваш ответ
Ваш комментарий будет опубликован после модерации администратором
Поделиться:
Нравится:

Последние комментарии

Лариса Викторовна
Лебідь Вікторія
Лебідь Вікторія
Ivanna Martyniv
Аня
Ольга Худяк
Елена Подлесная
Фильтр
Найдено 5 
Подтвердите
Для того, что бы добавить товар в список желаний, Вам нужно