• sapone.shop@gmail.com
 • sapone.shop
+38 (050) 700 13 55 +38 (096) 760 57 48
Наша группа
Следите за нашими обновлениями и новостями в соцсети
Почему мы
 •    
   
  Бесплатная доставка при заказе от 950 грн
 •    
   
  Система накопительных скидок для клиентов
 •    
   
  Сумма минимального заказа - 150 грн
 •    
   
  Огромный выбор качественной продукции мировых производителей

Кераміди: як дізнатись, коли їх не вистачає?

Уявіть, що клітини нашої шкіри – це цеглинки. Що ж потрібно для перетворення окремих цеглин у міцну конструкцію, яка виконуватиме свої функції? Звичайно - цемент. Таким природним «цементом» для нашої шкіри є кераміди. Кераміди або цераміди - це компонент бар'єру шкіри - ліпіди (іншими словами жирні воскоподібні молекули), які допомагають шкірі зберігати вологу та функціонувати належним чином.  Вони - природний зволожуючий крем для тіла та бар'єр, який запобігає обезводненню.

Класифікація керамідів

На додаток до забезпечення зволоження та елестичності шкіри, кераміди, або як їх ще називають цераміди, відіграють іншу важливу роль. Кераміди захищають від негативної дії зовніщніх факторів – поганої екології, забруднення, сухого повітря, перепадів температури, агресивних миючих засобів тощо. Адже, одна з головних функцій нашої шкіри - захистити нас від зовнішнього світу.

Ще однією із функцій керамідів є сигнальна – вони визначають час для відмирання старих клітин та утворення нових.

Якщо коротко, кераміди виконують такі основні функції для шкіри та волосся:

 • збереження вологи;
 • покращення еластичності шкіри та структури рогового шару;
 • покращення процесів регенерації;
 • захист від негативних зовнішніх факторів;
 • виконання ролі сигнальних молекул, що визначають клітинам «тривалість життя».

Існує 9 типів керамідів, які прийнято позначати цифрами від 1 до 9:

Ceramide 1 / Ceramide EOS;
Ceramide 2 / Cermamide NS / N-stearoyl sphinganine;
Ceramide 3 / Ceramide NP / N-stearoyl phytosphingosine (найбільш вживаний у косметології);
Ceramide 4 / Ceramide EOH (також поширений в косметичних формулах);
Ceramide 5 / Ceramide AS;
Ceramide 6 / Ceramide AP / α-hydroxy-N-stearoylphytosphingosine;
Ceramide 6 II / Caproyl sphingosine;
Ceramide 7 / Ceramide AH;
Ceramide 8 / Ceramide NH;
Ceramide 9 / Ceramide EOP.

Кераміди, які використовують при виготовленні засобів для шкіри та волосся, можуть видобуватися із рослин, проте найбільш поширені синтезовані. Поки немає ніякого дослідження, яке б доводило більшу ефективність чи безпечність одного із видів. Перевага синтетичних у можливості зробити їх «більш придатними» до клітин специфічної шкіри, якій потрібно допомогти.

Є також два специфічні «попередники» керамідів, на яких варто звернути увагу: Фітосфінгозин / Phytosphingosine (наприклад Caprooyl Phytosphingosine) та Сфінгозини Sphingosines (наприклад Hydroxypalmitoyl Sphinganine, або Caproyl Sphingosine [Церамід II 6]). Замість того, щоб просто відновити нестачу керамідів, ці компоненти допомагають вищому шару шкіри самостійно їх генерувати.

Внутрішньо збагатити кількість керамідів / церамідів можна за допомогою продуктів харчування. Кераміди можна знайти у багатьох поживних джерелах, але переважно в рослинах. Фітокераміди / Phytoceramides – у складі буряка, пшениці, рису. Яйця та соя містять багато сфінголіпідів, що допомагають шкірі самостійно поповнювати запаси керамідів. Звичайно внутрішнє вживання не забезпечить миттєвого вау-ефекту, але разом із використанням засобів із керамідами, наблизить до бажаного результату.

Кераміди отримують одним із трьох способів.

 1. ферменти «виготовляють» кераміди із багатьох подібних молекул;
 2. за допомогою ферментів сфінголіпіди розкладають до церамідів;
 3. із сфінгомієліну (різновид сфінголіпідів) шляхом гідролізу (під дією води) та за допомогою спеціального ферменту.


Вплив керамідів на шкіру

Як ж дізнатися, що вашій шкірі не вистачає керамідів? Все дуже просто  – ваша шкіра сама подасть дуже зрозумілі сигнали. З'явиться відчуття сухості, лущення, почервоніння, подразнення, алергічні прояви, та, навіть, екземи. Будуть помітні прояви передчасного старіння та зниження імунітету. Косметика та засоби для волоссям із керамідами у складі будуть корисні для кожного, адже завжди краще попередити проблему, ніж долати її. Проте є випадки коли засоби із керамідами критично необхідні. Використання керамідів особливо рекомендоване для:

 • сухої подразненої шкіри із почервоніннями та лущеннями;
 • вікової зрілої шкіри;
 • проблемної шкіри із проявами акне;
 • чутливої шкіри;
 • шкіри, схильної до алергічних реакцій;
 • для відновлення після косметичних процедур;
 • для догляду за шкірою навколо очей;
 • для вирішення проблеми обвисанням повік;
 • для догляду за пошкодженим волоссям, після фарбування та хімічних процедур, для відновлення блиску та «реконструкції» волосся;
 • у складі засобів для захисту від дії УФ-променів.

Організм людини здатен самостійно генерувати кераміди у епідермісі рогового шару. Проте під дією певних факторів ця здатність погіршується. Нестача керамідів може бути зумовлена рядом причин:

 • Природне старіння шкіри. Із віком кількість керамідів у шкірі зменшується та виникає постійна потреба їх поповнювати за допомогою харчування та косметичних засобів.
 • Гормональні зміни (менопауза).
 • Сильний стрес.
 • Неправильне харчування, виснажливі дієти, нестача омега-кислот в організмі.
 • Вживання лікарських засобів (наприклад, таких, що понижають рівень холестерину);
 • Природні умови, сезонність (сухе зимове повітря), різкі перепади температур, дія УФ-променів.
 • Використання неделікатних миючих засобів із агресивними розчинниками у складі, зловживання миючими засобами, внаслідок чого порушується природній рівень РН шкіри.


Проте не варто засмучуватися. Поповнити запас керамідів у шкірних покривах можливо. Варто переглянути харчування. А також користуватися правильними засобами для догляду із керамідами у своєму складі. Використання такої продукції  не лише допоможе відновити рівень вологи, підтягне контур обличчя, пом'якшить шкіру, але може забезпечити терапевтичний ефект при проявах екземи та псоріазу.  Щоб отримати максимум від зволожуючих засобів, рекомендуємо наносити їх, по можливості, відразу після прийняття ванни чи душу, поки ваша шкіра все ще трішки волога.

Застосування керамідів у косметиці

На сайті представлено декілька варіантів керамідів.

Ceramide A 2 (Керамід А 2)синтезований аналог Кераміду 2, яким є природним компонентом волосся. В’язкий напівпрозорий гель, розчинний у воді. Надає волоссю блиск, шовковистість, покращує структуру, еластичність волосків, захищає від негативної дії зовнішніх факторів. Рекомендоване дозування у 0,5-3% у складі:

 • шампунів;
 • кондиціонерів;
 • масок для волосся
 • засобів для відновлення волосся після хімічних процедур, фарбування;
 • засобів для лікування волосся;
 • засобів для захисту волосся під час активного сонця і т. д.

Керамідний комплекс SK-Influxпредставляє собою ефективне поєднання Кераміду 1, 3 та 6 із додаванням Фітосфінгозину та Холостеролу, що забезпечує поповнення запасу керамідів у шкірі та волоссі, а також стимуляцію самостійного вироблення керамідів шкірою. Найчастіше використовується у формулах для шкіри обличчя, шиї, зони декольте, засобах для волосся та тіла. Дозування комплексу залежить від типу шкіри та призначення косметичного засобу і коливається від 1,5 до 15%.

Керамідний комплекс Ceramide Complex CLR™ - поєднання фосфоліпідів та сфінголіпідів рослинного походження. Непрозора пастельна рідкокристалічна емульсія, розчинна у воді, яку необхідно вводити в активну фазу засобу, уникати нагрівання та інтенсивного помішування. Рекомендоване дозування 5-10%. Комплекс знайшов дуже широке застосування: у косметиці для вікової шкіри, для підліткової шкіри, шкіри навколо очей, шиї та зони декольте, проблемної шкіри із проявами акне та псоріазу, із алергічними проявами, у складах для відновлення волосся, боротьби із лупою, у косметиці для губ та ін.


Кераміди, холестерин та жирні кислоти разом забезпечують здатність шкіри утримувати вологу. Тому важливо обирати або виготовляти такі засоби для догляду, де дотримано відповідних співвідношень усіх цих ліпідів (орієнтовно 2:1:0,6), щоб підтримувати баланс, ідентичний природному співвідношенню. Для найкращого результату варто звернути увагу на поєднання керамідів із іншими корисними компонентами: ретинолом, пептидами та антиоксидантами.

Кераміди прекрасно впливають на шкіру та волосся. Проте не потрібно розглядати їх, як  чарівний інгредієнт, що вирішить усі ваші проблеми. Лише правильне поєднання із іншими активними компонентами у складі косметичного засобу забезпечить якісний та ефективний догляд для вашої тіла та волосся.

Ваш ответ
Ваш комментарий будет опубликован после модерации администратором
Поделиться:
Нравится:

Последние комментарии

Лариса Викторовна
Лебідь Вікторія
Лебідь Вікторія
Ivanna Martyniv
Аня
Ольга Худяк
Фильтр
Найдено 5 
Подтвердите
Для того, что бы добавить товар в список желаний, Вам нужно