• sapone.shop@gmail.com
  • sapone.shop
+38 (050) 700 13 55 +38 (096) 760 57 48
Наша группа
Следите за нашими обновлениями и новостями в соцсети
Почему мы
  •    
     
    Бесплатная доставка при заказе от 1500 грн
  •    
     
    Система накопительных скидок для клиентов
  •    
     
    Сумма минимального заказа - 150 грн
  •    
     
    Огромный выбор качественной продукции мировых производителей

Все, что необходимо знать о витаминах

Поки інші косметичні активні компоненти переживають свої злети і падіння популярності, вітаміни продовжують знаходитися на піку моди. Вітаміни в косметиці  – незамінні складники натуральних засобів. Найчастіше в кремах та інших продуктах для догляду можна зустріти вітамін Е, вітамін А та вітамін С.

Читайте також: Пептиды в косметике - WOW эффект без побочных реакций

Вітаміни (із. лат. vitae – життя) – біологічно активні речовини різної хімічної природи, необхідні в невеликих кількостях для нормального функціонування організму.

                                 

Основними властивостями всіх вітамінів є висока біологічна активність, розчинність у жирах або воді, руйнування під час нагрівання, нетривалість існування. Більшість вітамінів має рослинне походження (вітамін А), окремі синтезуються в організмі тварин і людини (вітамін D) та мікроорганізмами (вітамін В). Добова потреба у вітамінах буде залежати від віку, статі, маси тіла, стану організму. Безумовно, найпершим джерелом вітамінів для організму є продукти харчування. 

Вітамін

Продукти, у яких міститься

А

Печінка, жир морських риб

С

Свіжі фрукти, овочі – перець, чорна смородина, зелень, щавель, цитрусові, суниця, шипшина

D

Печінка тріски, жирні сорти риби, яйця, молоко

E

Оливкова, соняшникова, кукурудзяна олії, горох, гречка, горіхи, насіння, паростки пшениці, листя салату

K

Зелень, шпинат, капуста (брюссельська, кольорова, білокачанна), крупи із цільного зерна, ягоди горобини

В1

Фундук, вівсянка, квасоля, свинина

В2

Печінка, соєві, бобові, висівки пшениці,капуста, броколі, сир, яєчний жовток

В3

Печінка, гречка, бобові, яєчний жовток, бджолине молочко, дріжджі, рис

РР

Зелені овочі, крупи, м’ясо, риба, печінка, картопля, молоко, сир

В6

Овочі, м’ясо, печінка, риба, яйця, молоко

В9

Горіхи,овочі, банани, апельсини, яйця, м’ясні субпродукти, суниця

В12

Морські водорості, печінка, ікра,сир, молоко, яйця, м’ясо, риба

Н

Печінка, яєчний жовток, нирки, молоко

Бета-каротин

Морква, шпинат, зелень, петрушка, помідори, спаржа, броколі, диня, гарбуз,  абрикоси

 

Класифікація вітамінів

За фізичними властивостями вітаміни поділяють на 2 групи (що і визначає спосіб засвоєння та виведення надлишку із організму):

  • а) жиророзчинні (потрапляють через шлунок та кишечник, де жовч емульгує жири; потрапляють у кров внаслідок прикріплення до білків, що їх транспортують): - ретинол (А), кальцифероли (D), токофероли (Е), аргінін, філохінон (К) та ін;
  • б) водорозчинні (розчиннні у водянистих частинах фруктів, овочів та зернових) - вітамін С (аскорбінова кислота) та вітаміни групи В - рибофлавін, пантотенова кислота, нікотинова кислота, піридоксин, біотин, інозитол, фолієва кислота, параамінобензойна кислота, холін, ціанокобаламін та ін.

Відсутність, нестача або надлишок вітамінів в організмі може стати причиною виникнення таких порушень: гіповітаміноз (за нестачі вітаміну), авітаміноз (за повної відсутності вітаміну), поліавітаміноз (за нестачі чи відсутності кількох вітамінів) і гіпервітаміноз (за надлишку вітаміну).

Більшість вітамінів групи В утворюють коферменти, чия робота допомагати ферментам вивільняти енергію з їжі, інші вітаміни групи В – допомагають використовувати цю енергію.  Вітамін С допомагає боротися з інфекціями та виробляти колаген. Вітамін А допомагає виробляти білі кров’яні клітини, покращує зір, вітамін D допомагає засвоювати кальцій та фосфор, вітамін Е працює як антиоксидант, вітамін К сприяє зсіданню крові.

                        

Поруч із вживанням вітамінів у складі продуктів харчування, важливим є включення їх у засоби догляду для додаткового живлення шкіри та боротьби із проблемними ділянками. Вітаміни, як компоненти натуральної косметики, впливають на стан шкіри та волосся.

Види та характеристики вітамінів

Вітамін

Розчинність

%

Дія на шкіру та волосся

Примітки

А (ретинол)

В оліях

0,01-0,5%

Вітамін А зволожує шкіру, робить її пружнішою, уповільнює утворення зморшок. Активізує вироблення колагену, допомагає позбавитись від прищів, чорних цяток, висипань, розтягнень, зміцнює нігті та волосся, сприяє оновленню клітин шкіри.

Часто креми із вітаміном А мають жирну структуру, тому їх краще наносити на ніч або в якості маски. Дотримуйтесь дозувань, може викликати алергічну реакцію на чутливій шкірі.

С

(аскорбінова кислота)

У воді

0,2-5%

Рекомендований для шкіри із пігментними плямами, розширеними порами. Аскорбінова кислота чинить антиоксидантну дію, відбілює, підсилює захисний бар' єр, захищає від фотостаріння, підвищує еластичність волосся.

Влітку поєднуйте використання вітаміну С із УФ-фільтрами. Зверніть увагу: при перевищенні дозування вітамін С здатен викликати алергічні реакції.

F

(лінолева+

ліноленова+

арахідонова кислоти)

В оліях

1-5%

Сукупність поліненасичених жирних кислот (лінолевої, ліноленової, арахідонової), важливий компонент клітинних мембран. Усуває запалення, відновлює клітини, усуває сухість, лущення, висипання, попереджає утворення лупи, ламкість та випадіння волосся. Видаляє відмерлі клітини, захищає шкіру від шкідливого зовнішнього впливу, регенерує гідроліпідний бар'єр шкіри. Зміцнює волосся, посилює міцність волосяного стовбура, відновлює його структуру.

 

Е

(токоферола ацетат)

В оліях

0,1-5%

Домомагає позбавитися від зморшок, сухості та ділянок із подразненнями. Захищає від дії УФ-променів, запобігає пошкодженням структури волосся.

Засоби із вітаміном Е досить часто щільні. Креми із вітаміном Е краще наносити на ніч. Е не викликає алергії, легко поєднується із іншими компонентами. Найкраще працює із вітаміном А.

К (Phylloquinone,

менахінон)

В оліях

0,5-4%

Має протинабряковий ефект, усуває пігментні плями, зменшує яскравість веснянок. Застосовується найчастіше в засобах під очі проти набряків та темних кіл, а також в засобах які відновлюють шкіру після сонячних опіків та косметичних процедур – пілінгів тощо.

 

Вітаміни групи В

У воді

-

Зволожують, знімають запальні реакції, тонізують, загоюють сонячні опіки, підсилюють циркуляцію крові і доставку поживних речовин до тканин. Зменшують зморшки, прищі, усувають лущення шкіри.

Засоби із вітамінами групи В мають легку текстуру, незвичайну легкість та швидко поглинаються. Підійдуть для використання влітку. Найчастіше їх додають в рецептуру легких гелів, флюїдів, сироваток.

PP

(нікотинова кислота)

 

У воді

0,5-5%

Рекомендований для жирного типу шкіри. Підсушує сальний секрет, посилює кровообіг та живлення тканин.

 

D (холекальциферол)

В оліях

-

В косметиці почали використовувати не так давно, переважно у засобах для догляду в осінньо-зимовий період, живить шкіру, сповільнює процеси старіння.

 

Н (біотин)

У воді

0,1-5%

Забезпечує шкірі здоровий вигляд, перешкоджаючи запальним процесам і захворюванням сальних залоз, активізує обмін вуглеводів, жирів і амінокислот.

 

Не варто використовувати всі вітаміни одночасно. Визначіть, з якою проблемою потрібно впоратися, і виберіть вітаміни саме для її вирішення. В косметології найчастіше використовують моновітамінні склади, так як сукупність багатьох вітамінів не завжди приносить користь.

Вітамінні комплекси

Винятком є поєднання вітамінів А і Е, їх сукупність дуже позитивно впливає на шкіру, допомагає позбавитись від прищів, сухості, покращує регенерацію клітин. Позитивно зарекомендував себе Вітамінний комплекс AEF. Завдяки збалансованому співвідношенню віг забезпечує шкіру необхідним живленням. Рекомендоване дозування комплексу 1-4%, легко розчиняється у воді. Найчастіше  застосовується для створення: тоніків для шкіри, гелів та емульсій, засобів для зміцнення нігтів і волосся, засобів для загоєння ран.

Ще одним вдалим поєднанням є Multivit Shuttle (PF) – комплекс, що складається із вітамінів F і Е, пантенолу,  водоростей та екстракту гамамеліса. Він допомагає повернути здоровий та красивий вигляд шкірі та волоссю.

Вітамін F посилює захисний бар'єр шкіри та відновлює її ліпідний баланс. Бореться із вугровими висипаннями, звужує пори, відновлює природний колір шкіри.

Вітамін Е зберігає молодість шкіри. Він активує клітинний обмін, захищає верхній шар епідермісу від УФ-випромінювання. Також діє, як антиоксидант, розгладжує та підтягує шкіру, шляхом захисту структурних білків.

Екстракт гамамеліса має протизапальною дією та допомагає тонізувати шкіру. Він успішно бореться з вугровими висипаннями, освіжає колір шкіри. Даний комплекс розчинний у воді.

Дозування Multivit Shuttle (PF) такі: 1-3% - у засобах для догляду за волоссям; 1-3% - у засобах для догляду за тілом; 5-10% - в anti-age засобах і продуктах для догляду за шкірою обличчя.

Засоби із вітамінами обов'язково тестуйте перед використанням. Кожен вітамін може викликати алергічну реакцію. Тому необхідно перевірити реакцію перед нанесенням на потрібну зону.

Збагачуючи вітамінами шкіру ззовні, не забувайте і про те, що стан шкірних покривів залежить і від внутрішньої кількості мікроелементів. Лише комплексний підхід, здорове харчування, спорт та натуральна якісна косметика із використанням вітамінів А, групи В, С, D, E та ін. забезпечать бажаний результат та подарують вашій шкірі та волоссю молодість і красу.

Ваш ответ
Ваш комментарий будет опубликован после модерации администратором
Поделиться:
Нравится:

Последние комментарии

Tori Star
Лариса Викторовна
Лебідь Вікторія
Лебідь Вікторія
Ivanna Martyniv
Аня
Ольга Худяк
Фильтр
Найдено 5 
Подтвердите
Для того, что бы добавить товар в список желаний, Вам нужно