• sapone.shop@gmail.com
 • sapone.shop
+38 (050) 700 13 55 +38 (096) 760 57 48
Наша группа
Следите за нашими обновлениями и новостями в соцсети
Почему мы
 •    
   
  Бесплатная доставка при заказе от 950 грн
 •    
   
  Система накопительных скидок для клиентов
 •    
   
  Сумма минимального заказа - 150 грн
 •    
   
  Огромный выбор качественной продукции мировых производителей

Антиоксиданти в косметиці і не тільки

Протягом останніх років виробники косметики все частіше використовують поняття «антиоксидантів». Ці компоненти можна зустріти як в засобах для догляду, так і в декоративній косметиці. Пропонуємо більш детально з’ясувати, «хто ж такі» антиоксиданти та який принцип їх дії.

Читайте також: "Кераміди: як дізнатись, коли їх не вистачає?"


Шкіра - найбільший орган тіла. Вона відповідає за регулювання температури, підтримання водного балансу, усунення шкідливих мікроорганізмів та захист організму людини від негативних наслідків сонячного випромінювання. 

Вільні радикали як одна із найбільших небезпек

Вільні радикали - атоми або молекули, що характеризується наявністю непарних електронів. Ця риса змушує їх реагувати, атакуючи стійкі молекули (без непарних електронів), щоб пристосувати їх. Цей процес викликає окислення стабільних молекул, їх пошкодження та перетворення на вільних радикалів, створюючи ланцюгову реакцію. Це  викликає проблеми в органах. У шкірі провокує порушення функцій, викликаючи втрату гідратації та еластичності, плями і утворення зморшок та, найстрашніше – рак.

Утворення вільних радикалів має ендогенні та екзогенні причини. Сам організм виробляє їх через природні метаболічні процеси, в яких задіяний кисень, як це відбувається в дихальних і травних системах. Але вони також можуть бути сформовані зовнішніми факторами, такими як сонячна радіація, забруднення навколишнього середовища, вплив певних хімічних речовин, тютюну, алкоголю та зміни температури. 

Паніку в сторону – природа про все подбала

Найкращий спосіб захисту від окислення молекули - за допомогою іншої, здатної запобігти процес окислення. Тобто молекули із здатністю діяти як антиоксидантний агент. Організм може самостійно генерувати деякі антиоксиданти, такі як глутатіон, але більшість з них походить з харчових продуктів рослинного походження, таких як овочі, фрукти, крупи та бобові.

До антиоксидантів також належить аскорбінова кислота (вітамін С), ретинол (отриманий з вітаміну А), токофероли і токотрієноли (вітамін Е), мелатонін, каротиноїди (такі як лікопен), і поліфеноли (гідрокситирозол, олеуропеїн, ресвератрол тощо).

Класифікувати антиоксиданти досить важко. Так як подібні властивості спостерігаються у дуже різних за своєю природою речовин. І не всі представники перерахованих груп є антиоксидантами.  

Антиоксиданти

Представники

Вітаміни

Вітамін А, вітамін С, вітамін Е, вітамін К

Мінерали

Мідь, марганець, йод, цинк

Амінокислоти

Альфа-ліпоєва кислота, глутатіон

Ферменти (у т. ч. коферменти)

DHEA, Q10, каталаза та ін.

Фітонутрієнти

Каротиноїди (лютеїн, лікопен, зеаксантин), елагінова кислота, флавоноїди (гінкго білоба, пікногенол), ресвератрол, глюкозинолати, фітоестрогени

Гормони

Мелатонін

Інші

Водень

 

Поділити відомі антиоксиданти на групи також можна за ознакою розчинності:

 • Розчинні у воді.
 • Жиророзчинні.
 • І водорозчинні, і жиророзчинні.

Водорозчинні антиоксиданти працюють в плазмі крові, що оточує клітини. Тоді як жиророзчинні - на клітинній мембрані, яка складається в основному з жирів і ліпідів, і на навколишніх ліпідах. Ті, які є як водорозчинними , так і жиророзчинними, працюють як на клітинних мембранах, так і всередині клітин , оскільки клітини містять воду. Останні антиоксиданти, використовуючи свою жиророзчинну характеристику, можуть пересуватися в клітини, а потім проявляти свій водорозчинний характер.

Як працюють антиоксиданти

Залежно від принципу дії антиоксиданти можна розділити на наступні групи.

1) Антиоксиданти, що запобігають (попереджають) окислювальні процеси. Сюди належать  антиоксидантні ферменти, що виробляються організмом.

2) Антиоксиданти, що нейтралізують вільні радикали шляхом передачі електрона вільному радикалу. В процесі вони стають самі вільними радикалами, але із меншою потужністю. Тоді цей створений вільний радикал «нейтралізується» іншим антиоксидантом, і процес триває до тих пір, поки «розведений» вільний радикал більше не буде шкодити клітинам.

Профілактичні та ланцюгові антиоксиданти працюють безпосередньо на вільних радикалах, тому їх ще називають прямими антиоксидантами. Існує також група непрямих антиоксидантів. Це ті, які стимулюють або виробляють інші антиоксиданти для боротьби із вільними радикалами. Прикладом таких непрямих антиоксидантів є мелатонін та куркумін.

Існують антиоксиданти, що особливо ефективно працюють у поєднанні з іншими, підсилюючи дію один одного. До таких ефективних союзників можна віднести:

- ліпоєву кислоту, - вітамін Е, - вітамін С, - кофермент Q10, - глутатіон.

Як застосовувати антиоксиданти

Оскільки більшість антиоксидантів виробляється поза організмом і зосереджені в рослинах, найкращим способом є пероральне споживання  цих рослин та їх застосування на шкірі.

Споживання може здійснюватися через саму їжу, або за допомогою нутрицевтичних добавок, які необхідно приймати у відповідних дозах і під наглядом експертів.

Природні інгредієнти рослинного походження (рослини, фрукти, мінерали тощо) можуть бути включені в косметику через процес вилучення тих активних компонентів, які потрібно додати до формул. 

Ефекти антиоксидантів на шкіру:

- Попередження симптомів старіння (зморшки, обвисання, пігментні плями).

- Оптимальне втримання вологи, що дозволяє підтримувати  гідратацію та зберігати еластичність.

- Протизапальна дія.

- Захист від пошкоджень, викликаних зовнішніми факторами (тютюн, алкоголь, навколишнє середовище тощо).

- Здатність стимулювати синтез колагену, отже, і відновлення клітин.

Антиоксиданти - дуже корисні активні інгредієнти для виробництва косметики. Вони переривають окислювальні реакції та запобігають впливу вільних радикалів. З одного боку вони запобігають деградації природних інгредієнтів (білки, цукри, ліпіди) в косметичному продукті. З іншого антиоксиданти захищають клітини шкіри від пошкодження та сповільнюють процеси старіння.

Відкриття антиоксидантів та їх важливості в косметології відбулося відносно недавно. Тривають дослідження та наукові експерименти. Проте вже сьогодні можна із впевненістю сказати, що компоненти із антиоксидантними властивостями одні із найважливіших та найнеобхідніших у косметичних формулах. Адже такі засоби для догляду подарують не лише красу, але і здоров’я вашій шкірі.

Поделиться:
Нравится:

Последние комментарии

Лариса Викторовна
Лебідь Вікторія
Лебідь Вікторія
Ivanna Martyniv
Аня
Ольга Худяк
Фильтр
Найдено 5 
Подтвердите
Для того, что бы добавить товар в список желаний, Вам нужно